Akademia Filmowa KinoSzkoła zakończyła rok szkolny 2023/2024 w Kinie Centrum
Akademia Filmowa KinoSzkoła w Kinie Centrum zakończyła swoje spotkania na rok szkolny 2023/2024. Uczniowie z klas 1-3 oraz 4-6 mieli okazję uczestniczyć w inspirujących zajęciach i obejrzeć ciekawe filmy. Teraz czas na zasłużone wakacje!
  1. Ostatnie spotkania Akademii Filmowej KinoSzkoła.
  2. Dyskusje na temat kreatywności i przemocy.
  3. Przedpremierowe projekcje filmów.
  4. Podziękowania dla uczestników i opiekunów.

W Kinie Centrum zakończyły się ostatnie spotkania z uczniami w ramach Akademii Filmowej KinoSzkoła przed letnią przerwą. Młodzi widzowie z klas 1-3 oraz 4-6 z Konina i okolic mieli możliwość uczestniczenia w interesujących i pouczających zajęciach.

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję porozmawiać o kreatywności z edukatorką Karoliną Weiss. Temat „Wasze pomysły mogą zmienić świat” skłonił najmłodszych do zastanowienia się nad własnymi możliwościami i potencjałem twórczym. Po zajęciach dzieci obejrzały przedpremierowy film „Leonardo. Odkrywca”.

Starsze dzieci z klas 4-6 uczestniczyły w zajęciach, gdzie poruszono trudny temat przemocy rówieśniczej: „Dlaczego jedni znęcają się nad drugimi?”. Po dyskusji młodzież obejrzała film „Serce motyla”, który poruszał istotne kwestie społeczne.

„To były ostatnie spotkania w Akademii Filmowej w Kinie Centrum w tym roku szkolnym. Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom i przedszkolom za udział w tym wyjątkowym projekcie, dzięki któremu poszerzamy horyzonty, doświadczamy, dostrzegamy, uczymy się i dużo rozmawiamy” – podkreślają organizatorzy.

Podziękowania płyną również w stronę dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców, którzy wspierają udział dzieci w tak wartościowych projektach. To dzięki nim młodzi widzowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i odważnie rozmawiać o ważnych tematach.

Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy uczestnicy wrócą w przyszłym roku szkolnym 2024/2025, by kontynuować tę edukacyjną przygodę. Do tego czasu, życzą wszystkim uczniom udanych wakacji i pięknych świadectw.


Opierając się na: KDK Konin