Rada Kobiet wspiera konińskie nastolatki w nowych warsztatach
Nastolatki z lokalnych szkół miały wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Radę Kobiet. Spotkanie, które odbyło się w Domu Kultury, miało na celu wsparcie młodych dziewczyn w ich rozwoju osobistym i umiejętnościach społecznych.
  1. Warsztaty z umiejętności interpersonalnych i komunikacji.
  2. Rozmowy o samoakceptacji i pewności siebie.
  3. Porady dotyczące oszczędzania i finansów.
  4. Techniki zarządzania stresem.

Tematyka warsztatów została wybrana przez same uczestniczki, które wcześniej wypełniły specjalnie przygotowane ankiety. Dzięki temu zajęcia były dokładnie dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań.

Karolina Bartkowiak, pedagog i arteterapeutka, poprowadziła pierwszą część warsztatów, skupiając się na umiejętnościach interpersonalnych, komunikacji i budowaniu relacji. Dziewczyny chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i wątpliwościami, co pozwoliło na głęboką i otwartą dyskusję.

Kolejną prelegentką była Iwona Michalak-Jędrzejczak, psychoterapeutka, która poruszyła tematy związane z rozwojem osobistym i samoakceptacją. „Doceniam otwartość młodych ludzi, zaangażowanie, refleksyjność i dzielenie się tym co trudne” – podkreśliła psycholog, zwracając uwagę na liczne pytania i wątpliwości nastolatek.

Interesującym punktem programu była także prezentacja Marzeny Karbowiak, dyrektorki banku PKO SA, która mówiła o oszczędzaniu i zakładaniu konta. Okazało się, że większość uczestniczek już posiada własne konta bankowe, ale mimo to chętnie dyskutowały na temat różnych strategii oszczędzania.

Klaudia Mierzwińska, psychoterapeutka, przedstawiła techniki zarządzania stresem. Uczestniczki dowiedziały się o kilku skutecznych metodach radzenia sobie ze stresem, co wzbudziło ich duże zainteresowanie.

Oprócz głównych warsztatów, dziewczyny mogły skorzystać z porad makijażystek, trenerów personalnych oraz porozmawiać z Olą – plastyczką i Kasią Piasecką, znaną z tworzenia dzieł na drutach. W holu Domu Kultury znajdowały się również stoiska Fabryki Pereł, firmy Avon, Xtreme Fitness Gyms oraz Klubu Przedsiębiorczości Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych.

Na zakończenie warsztatów odbyło się losowanie niespodzianek ufundowanych przez przyjaciół Rady Kobiet. Olga Żaryn, przewodnicząca Rady Kobiet, wyraziła swoje zadowolenie z dużego zainteresowania i zapowiedziała kontynuację tego typu inicjatyw w przyszłości.


Wg inf z: Urząd Miejski w Koninie