Dni Konina 2024: Oskar Cyms i Golec uOrkiestra na scenie
W czerwcu mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wielkim święcie miasta, które potrwa trzy dni. Na tegoroczne Dni Konina zaplanowano mnóstwo atrakcji, w tym koncerty, zawody sportowe oraz spotkania kulturalne. Nie zabraknie również wyjątkowych gości i rodzinnych rozrywek.
  1. Koncerty gwiazd: Oskar Cyms, Łydka Grubasa, Nadija i Golec uOrkiestra.
  2. Wydarzenia sportowe: zawody jeździeckie.
  3. Strefa kibica na Euro 2024.
  4. Rodzinne atrakcje i warsztaty na Bulwarze Nadwarciańskim.

Impreza rozpocznie się w piątek, 21 czerwca o godzinie 19:30 na konińskich błoniach, gdzie wystąpią Oskar Cyms oraz zespół Łydka Grubasa. Po koncertach planowana jest dyskoteka. W tym samym dniu, na Bulwarze Nadwarciańskim, od godziny 18:00 będzie można obejrzeć mecz Euro 2024, w którym Polska zmierzy się z Austrią. Prezydent miasta, Piotr Korytkowski, zaprasza wszystkich do wspólnego kibicowania.

Sobotnie atrakcje rozpoczną się już o godzinie 10:00 na parkurze, gdzie odbędą się Zawody Jeździeckie Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody Konin CUP. Od godziny 16:00 na scenie będą prezentować się lokalne grupy taneczne i wokalne. Wieczorem, od godziny 15:30, usłyszymy folkowe i góralskie rytmy w wykonaniu zespołu Nadija, a tuż po nim wystąpi Golec uOrkiestra. Imprezę zamknie dyskoteka.

Niedziela, 23 czerwca, to drugi dzień zmagań jeździeckich, które rozpoczną się o godzinie 10:00 na błoniach. Na Bulwarze Nadwarciańskim od godziny 14:00 ruszy Przystanek Koninkowo z warsztatami i atrakcjami dla dzieci. O godzinie 16:00 odbędzie się Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej, którego gwiazdą będzie Artur Barciś.

Organizatorami Dni Konina są Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Młodzi Aktywni. To wydarzenie to doskonała okazja, by spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, cieszyć się muzyką, sportem i wspólnym kibicowaniem.


Źródło: Urząd Miejski Konin