Poezja dla każdego: Łukasz Nowicki recytuje wiersze w KDK
Wieczór z poezją w Konińskim Domu Kultury przyciągnął miłośników literatury, którzy mieli okazję posłuchać wierszy w wykonaniu Łukasza Nowickiego. Spotkanie pełne emocji i wspomnień odbyło się w ramach Salonu Poezji i Literatury Anny Dymnej.
  1. Łukasz Nowicki recytował wiersze znanych poetów
  2. Dyrektor KDK powitał uczestników i przedstawił gościa
  3. Utwory muzyczne wykonała Magdalena Antczak i Michał Jankowski
  4. Zapowiedź kolejnego spotkania z Mieczysławem Hryniewiczem

W poniedziałkowy wieczór, 27 maja, w Salonie Poezji i Literatury Anny Dymnej w Konińskim Domu Kultury, odbyło się wyjątkowe spotkanie z poezją. Znany aktor i podróżnik, Łukasz Nowicki, zaprezentował wybrane wiersze, które są dla niego szczególnie ważne. Podczas wydarzenia wybrzmiały utwory takich poetów jak Zbigniew Herbert, Władysław Broniewski, Siergiej Jesienin oraz Julian Tuwim.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrektora Konińskiego Domu Kultury, Roberta Glapę. Przedstawiając Łukasza Nowickiego, Glapa wprowadził uczestników w tematykę wieczoru, składając jednocześnie życzenia wszystkim mamom obecnym na sali.

Łukasz Nowicki rozpoczął swój występ od recytacji wiersza "List do matki" autorstwa Siergieja Jesienina. To jeden z wielu utworów dedykowanych matkom, które aktor wybrał na ten wieczór. Wśród recytowanych dzieł znalazły się również wiersze Tadeusza Różewicza, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Edwarda Stachury oraz Matki Teresy z Kalkuty. Aktor podzielił się także osobistymi wspomnieniami związanych z jego rodziną, rodzicami oraz pasją do podróży.

Wieczór wzbogaciły również muzyczne występy Magdaleny Antczak i Michała Jankowskiego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy takie utwory jak "Nie ma jak u mamy" oraz "Polska Madonna". Artystyczne doznania i wzruszenia, które towarzyszyły publiczności, sprawiły, że spotkanie cieszyło się dużą popularnością wśród miłośników poezji.

Podczas wydarzenia zaprezentowany został również wiersz Małgorzaty Pietrzak, laureatki konińskiego Konkursu Poetyckiego Milowy Słup, zatytułowany "Kobieta Polska", oraz wiersze skierowane do dzieci.

Organizatorzy już teraz zapowiedzieli kolejne spotkanie w ramach Salonu Poezji i Literatury Anny Dymnej. W październiku gościem specjalnym będzie Mieczysław Hryniewicz, co z pewnością przyciągnie kolejną grupę entuzjastów literatury.


Koniński Dom Kultury