Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Salon Poezji i Literatury ,,Dla Zosi” w niedzielę, 12 maja w Konińskim Domu Kultury. Fragmenty utworów Zofii Urbanowskiej będzie czytać aktorka Lidia Sadowa.
 

Salon Poezji i Literatury ,,Dla Zosi” to wydarzenie zaplanowane wyjątkowo z okazji Roku Zofii Urbanowskiej w naszym mieście. Lidia Sadowa, aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, przeczyta fragmenty utworów Zofii Urbanowskiej. Na pewno nie zabraknie ,,Księżniczki”, ,,Róży bez kolców” czy ,,Gucia zaczarowanego”.

Lidia Sadowa to jedna z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia. W 2008 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutowała w Teatrze Polonia w 2007 roku w sztuce ,,Wątpliwość" (w reżyserii Piotra Cieplaka). Grała w Teatrze Narodowym, w Och-Teatrze, Teatrze Polskim. Użyczyła głosu kilkudziesięciu postaciom filmowym, na przykład Elsie z ,,Krainy Lodu” czy Tinie Goldstein z filmu ,,Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Znana jest z licznych ról serialowych, między innymi w ,,Barwach szczęścia”. Zagrała w kilku filmach w tym u Macieja Ślesickiego w ,,Trzy minuty. 21:37”.

Koniecznie trzeba dodać, że Lidii Sadowej na scenie będą towarzyszyły słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koninie, które… przyjdą na herbatkę do Zofii Urbanowskiej.

Muzycznymi Aniołami podczas tego wyjątkowego Salonu Poezji będą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Zagrają między innymi utwory Fryderyka Chopina.

Na Salon Poezji i Literatury ,,Dla Zosi” 12 maja zapraszają Prezydent Miasta Konina i Koniński Dom Kultury. Wstęp jest wolny!
 
Salon Poezji i Literatury ,,Dla Zosi”
Niedziela, 12 maja, godz. 18.00
Wstęp wolny