Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

W Koninie trzeci dzień egzaminów gimnazjalnych przebiegł bez zakłóceń. Swoją wiedzę z języka obcego sprawdzało ponad 670 uczniów. W komisjach czuwających nad przebiegiem egzaminów zasiadły 124 osoby.

W poniedziałek rozpocznie się kolejny maraton egzaminacyjny. Tym razem dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. - Jak zapewniają dyrektorzy szkół, a chodzi o 10 placówek, składy komisji na ten dzień są kompletne. Jeśli nie będzie żadnych nieprzewidzianych niespodzianek – wszystko powinno odbyć się bez zakłóceń – wyjaśnia Piotr Piekarczyk, zastępca kierownika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie.  

Piątek, 12 kwietnia, to piąty dzień strajku nauczycieli. W naszym mieście, jak wynika z danych zebranych o godz. 13.00 przez Wydział Oświaty, strajkowało 106 nauczycieli z przedszkoli, nie strajkowało 116 osób, tego dnia do przedszkoli przyszło 669 dzieci.

W przypadku szkół podstawowych te dane wyglądają następująco: strajkowało 456 nauczycieli, 108 nie strajkowało, w podstawówkach łącznie ze zdającymi egzaminy przebywało 589 uczniów. Dane ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych wyglądają następująco: strajkowało 426 nauczycieli, 77 nie strajkowało, w szkole przebywało 93 uczniów – to osoby, które przystąpiły do egzaminu gimnazjalnego w ZSGE.