Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Wczoraj odbyły się wielkopolskie działania kontrolno-pomiarowe o nazwie „Kaskada”. W związku z tym funkcjonariusze wydziału Ruchu Drogowego konińskiej policji skontrolowali 78 pojazdów z czego, aż 51 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

Brawurowa jazda, nadmierna prędkość oraz łamanie wszelkich przepisów – to nie opis filmowej sceny kaskaderskiej, lecz najczęstsze przyczyny powstawania wypadków drogowych. Dzięki działaniom kontrolno–pomiarowym weryfikujemy, którzy kierowcy żyją fantazją i łamią przepisy, a którzy twardo stąpają po ziemi.

14 maja policjanci z konińskiej drogówki skontrolowali 78 pojazdów z czego, aż 51 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatem karnym. Przypominamy jednak, że wystarczy chwila nieuwagi by przekroczyć dozwolona prędkość o ponad 50 km\h w terenie zabudowanym i stracić prawo jazdy, albo stać się sprawcą wypadku drogowego.

Apelujemy więc do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i o ostrożne obchodzenie się z pedałem gazu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych.

 

 

 

Sebastian Wiśniewski