Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Dwaj policjanci sierż. szt. Dawid Kubalak oraz sierż. Mateusz Kozłowski pomogli w ostatniej chwili 80-letniemu mężczyźnie trafić do szpitala. Jak się okazało miał on problemy z niewydolnością krążeniową.

Cała sytuacja miała miejsce 12 maja w godzinach popołudniowych. Dyżurny przyjął zgłoszenie, że po ulicach Konina przemieszcza się Daewoo Matiz, a kierujący prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Do tej interwencji skierowano sierż. szt. Dawida Kubalaka wraz z sierż. Mateuszem Kozłowskim.

Funkcjonariusze szybko namierzyli auto i próbowali zatrzymać je do kontroli. Kierowca nie reagował jednak na sygnały dźwiękowe i komunikaty nawołujące do zatrzymania się. Policjanci Wyprzedzili pojazd i zajechali mu drogę. Powyższe zachowanie wskazywało na to, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Od razu został sprawdzony jego stan trzeźwości. Mundurowi byli bardzo zdziwieni, gdy na wyświetlaczu pojawiła się wartość 0,0 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu.

Każdy policjant mógłby zakończyć na tym interwencję. Mundurowym jednak nie dawało spokoju, dlaczego kierowca jechał pojazdem niemal po całej jezdni i nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania się. Policjanci zaczęli więc wypytywać o stan zdrowia mężczyzny oraz o podstawowe informacje związane z tym jaki mamy dzień i gdzie się teraz znajdują. Odpowiedzi na zadane pytania były tak niespójne, że funkcjonariusze postanowili powiadomić pogotowie.

Ratownicy na miejscu stwierdzili u kierującego niewydolność krążeniową i natychmiast zabrali go do szpitala. Dzięki dociekliwości policjantów i wykazanej przez nich empatii, mężczyźnie udzielona została natychmiastowa pomoc i jego życie nie jest już zagrożone.

Życzymy 80-latkowi szybkiego powrotu do zdrowia.     

 

 

Sebastian Wiśniewski