Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

151 km/h w terenie zabudowanym, z taką właśnie prędkością poruszał się samochód osobowy prowadzony przez 25 latka. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy, mężczyzna został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł.

Tylko 3 dni pracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koninie wystarczyły, aby 18 kierowców straciło swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Weekendowy rekordzista poruszał się z prędkością 151km/h w miejscu, gdzie obowiązuje jej ograniczenie do 50km/h.

Jak widać to był pracowity weekend naszych policjantów. Poza zatrzymanymi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami mechanicznymi, na drogach powiatu konińskiego doszło do 8 kolizji i 2 wypadków. Policjanci KMP w Koninie za szereg wykroczeń w ruchu drogowym nałożyli na kierujących aż 179 mandatów karnych!!!

Przeprowadzone w miniony weekend działania konińskich policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego ukierunkowane na zwalczanie przestępstw narkotykowych, zaowocowały zatrzymaniem 12 osób, które posiadały przy sobie substancje i środki odurzające.

Nie wiemy ilu osobom policjanci uratowali w ten weekend zdrowie bądź życie, jedno jest pewne -  robimy to z pasją, pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.