Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Świąteczne pocztówki od artystów z Konińskiego Domu Kultury będą niezwykłym prezentem dla mieszkańców miasta, okolic i wszystkich, którzy obserwują działania KDK w Internecie. Prezentacje będzie można obejrzeć na Facebooku i YouTube KDK codziennie od 19 do 27 grudnia.
 

Zespoły taneczne i muzyczne z Konińskiego Domu Kultury intensywnie przygotowywały się przez kilka tygodni do świątecznych koncertów. Specjalne choreografie, świąteczne stroje, scenografia, nagrania – wszystko wymagało wielu godzin pracy. Poprzez swoje świąteczne pocztówki, artyści pragną przekazać, że są mocno związani z miastem i jego mieszkańcami i bardzo tęsknią za występami na żywo. Trudny czas pandemii nie złamał jednak ich pasji i zaangażowania. Mamy nadzieję, że w niezwykłym, świątecznym czasie, artyści z KDK choć na chwilę pojawią się w Państwa domach, by tańcem, śpiewem i muzyką złożyć życzenia zdrowych, rodzinnych Świąt i samych pozytywnych emocji.

- Serdecznie zapraszam na wyjątkowe spotkania z artystami z Konińskiego Domu Kultury – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK. – Świąteczny koncert, ze względu na bezpieczeństwo, odbędzie się online. Od 19 grudnia będziecie Państwo mogli razem z nami spotkać się i wysłuchać świątecznych pocztówek, przygotowanych przez jedynych, niepowtarzalnych i wyjątkowych artystów z KDK. Wszystkie grupy artystyczne długo przygotowywały się, żeby móc umilić państwu ten wyjątkowy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, a przede wszystkim zdrowia i pozytywnej energii, ponieważ to ona pozwoli nam przetrwać ten trudny i jednocześnie będący sprawdzianem dla nas wszystkich czas. Do zobaczenia w Konińskim Domu Kultury.

Pierwsza świąteczna pocztówka zostanie wysłana w sobotę, 19 grudnia. Aż do 27 grudnia w świątecznych koncertach zaprezentują się zespoły taneczne: CODA, FUKS, Body and Soul, CORTE, a także Zespół Pieśni i Tańca Konin, Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad libitum oraz Zespół Agharta. W projekt włączyło się również Atelier KreDKa. Młodzi plastycy przygotowali scenografię, a podczas nagrań szkicowali tancerzy. Natomiast filmowcy z Amatorskiego Klubu Filmowego MUZA pomagali przy nagraniach i montażu świątecznych prezentacji.  Zapraszamy na stronę KDK na Facebooku oraz YouTube. 
Body and Soul
CODA Junior i CODA Elite
CODA Mini i CODA Kids
CODA - pokaz akrobatyczny
CORTE
Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad libitum
Zespół Agharta
Zespół Pieśni i Tańca Konin