Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Wczoraj późnym wieczorem w miejscowości Dąbroszyn, doszło do śmiertelnego wypadku. Z nieustalonych dotąd przyczyn mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Kierujący 69 latek poniósł śmierć na miejscu.

W dniu 14.12.2020 roku około godziny 21.15 oficer dyżurny konińskiej Policji dostał zgłoszenie                      o wypadku drogowym w miejscowości Dąbroszyn. Kierujący pojazdem Skoda Oktawia z nieustalonych  dotąd przyczyn na łuku drogi zjechał  na pobocze i uderzył w betonowy przepust, po czym  dachował. Uderzenie        w betonowy przepust było na tyle mocne, że kierujący wypadł z pojazdu i wpadł do rowu. Obecne na miejscu służby ratunkowe stwierdziły zgon mężczyzny.

Na chwile obecną pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Koninie prowadzone są czynności wyjaśniające przyczynę oraz okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że zmiana aury wymusza zmianę techniki kierowania pojazdem i zachowanie szczególnej ostrożności.