Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Sporty zimowe dla początkujących? Wybierz narty!

Jeszcze nigdy nie uprawiałeś lub uprawiałaś żadnych sportów zimowych? Warto zrobić pierwszy krok! Jaka dyscyplina będzie wtedy najlepsza? Dla początkujących polecane są narty. Sprawdź z nami, jak rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem!

Dlaczego warto wybrać narty?

Chociaż narty mogą wydawać się bardziej skomplikowanym sportem dla początkujących niż snowboard, w rzeczywistości jest odwrotnie.

Jeżdżenia na nartach można nauczyć się łatwiej, ponieważ nogi pracują wtedy osobno, natomiast w przypadku snowboardu są połączone na jednej desce. Właśnie dlatego snowboard wymaga większej koordynacji ruchowej, równowagi.

Jakie narty wybrać dla początkującego?

Aby zacząć jeździć na nartach, nie trzeba od razu kupować ich na własność. Można także skorzystać z wypożyczalni, które oferują je w przystępnych cenach. W kurortach, w których popularne są sporty zimowe, można obecnie bez problemu znaleźć szeroką gamę wypożyczalni.

Narty przeznaczone dla osoby początkującej nie muszą być bardzo drogie. Powinny one cechować się odpowiednimi parametrami rozmiarowymi, a także łatwością użytkowania. Wśród polecanych typów znajdują się między innymi narty typu easy carve dedykowane dla początkujących, narty allround, które są bardzo uniwersalne, a także narty allmountain, z którymi można szusować po różnych trasach.

Aby dobrać właściwe narty, warto skorzystać z pomocy sprzedawców lub uzyskać porady na forach internetowych, w mediach społecznościowych, gdy chcemy kupić je samemu.

Gdzie na narty?

Na narty można wybrać się w różne miejsca – w Polsce i za granicą. Najczęściej wybór pada na polskie góry, na przykład na miejscowości jak Karpacz, Wisła, Skoczów czy Zakopane. Oczywiście, jest znacznie więcej propozycji, więc warto zapoznać się z nimi wcześniej.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby na narty wybrać się za granicę, na przykład do Włoch. Także tam dostępne są świetne trasy dla początkujących narciarzy.

Jak nauczyć się jeździć na nartach?

Nauka jazdy na nartach nie jest skomplikowana. Można wtedy skorzystać z pomocy bliskiej osoby, która już opanowała tę sztukę. Aby jednak uniknąć błędów, warto zdecydować się na skorzystanie z usług szkółek narciarskich.

Szkółki narciarskie oferują zajęcia przeznaczone zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych. Można zdecydować się na zajęcia odbywające się w grupach – są tańsze, ale również wybrać lekcje indywidualne – są droższe od grupowych.