Miesiąc po inauguracji cyklu „Podziel się swoją pasją”, kiedy w KDK mogliśmy przypomnieć postać i dorobek plastyka i filmowca - Józefa Szyka, zapraszamy na spotkanie z Anną Jóźwiak, pasjonatką fotografii i podróży. Spotkanie odbędzie się w Strefie K Konińskiego Domu Kultury, w środę 15 czerwca o godz. 18.00.


Anna Jóźwiak, po przejściu na emeryturę, postanowiła zrealizować swoje marzenia o podróżowaniu. Te połączyła z kolejną pasję – fotografią.
Pierwsze zdjęcia robiła aparatami na klisze. Najpierw prostą, małoobrazkową „Smieną”, następnie automatycznym „Kodakiem”. Potem, gdy stała się posiadaczką cyfrowej lustrzanki, swoją pasję fotograficzną mogła rozwijać w Uniwersytecie III Wieku w Koninie, w pracowni prowadzonej przez Anną Karbową.

– Technologia cyfrowa to duże ułatwienie w dokumentowaniu turystycznych wypraw. Przede wszystkim zdjęcia można robić z większą swobodą, bez ciągłej obawy, że filmy zaraz się skończą, że negatywy czy slajdy są drogie, że każda odbitka kosztuje więc trzeba się ograniczać. A jak tu się ograniczać jeżeli malownicze krajobrazy, atrakcyjne zabytki i scenki rodzajowe same „pchają się” przed obiektyw, program wycieczki jest napięty i trzeba się śpieszyć – mówi Anna Jóźwiak.
 
Na kolejnej imprezie z cyklu „Podziel się swoją pasją”, zorganizowanej przez Koniński Dom Kultury i Miejski Klub Seniora wrócimy więc do chwil, wrażeń i obrazów zarejestrowanych
obiektywem Anny Jóźwiak.
W czasie ostatniej dekady autorka, aż do tej fatalnej pandemii, która uwięziła nas wszystkich w domach, odwiedziła  Półwysep Bałkański (z Chorwacją, Serbią, Macedonią), Grecję, Włochy, Hiszpanię, Anglię, Francję, Belgię, Holandię.

Na spotkanie z Anną Jóźwiak „Moje podróże po Europie” zapraszamy do Strefy K, w środę 15 maja, o godz. 18.00