Czy ktoś wyprzedzi Tomasza Szymkowiaka biegacza, olimpijczyka z Pekinu? Czy jakiś zawodnik pójdzie z kijkami szybciej od tegorocznego wicemistrza świata w tej dyscyplinie? Odpowiedzi na te pytania padną w sobotę, 25 czerwca, w Koninie. Z Placu Wolności o 21.00 wystartuje 24. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa i 5. Marsz z kijkami.

Na starcie tegorocznego biegu i marszu z kijkami stanie 370 zawodników w większości z Wielkopolski, ale swoich sił spróbują też przedstawiciele województw: łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego i warmińsko-mazurskiego.

- Liczba zawodników imprez sportowych w Polsce po pandemii spadła, więc tym bardziej cieszy nas duże zainteresowanie naszym biegiem – mówi Ewa Kulczyńska, dyrektorka konińskiego biegu.

Organizatorzy, dzięki wielu sponsorom, przygotowali nagrody finansowe dla najlepszych biegaczy i kijkarzy. Kolejnym magnesem są też znani z największych światowych aren sportowych biegacze.

W Koninie wystartują między innymi Paweł Czapiewski – halowy Mistrz Europy i medalista Mistrzostw Świata, czy Tomasz Szymkowiak - dziesięciokrotny Mistrz Polski i olimpijczyk z Pekinu. Drugi z olimpijczyków poprowadzi przedstartową rozgrzewkę. Na starcie pięciokilometrowego marszu z kijkami też nie zabraknie mistrzów tej dyscypliny.

- Uliczny bieg wiązał się będzie z wieczornymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Nie potrwają one długo, ale prosimy, by się z nimi zapoznać i bezwzględnie przestrzegać wytycznych służb porządkowych – apeluje dyrektorka biegu.

24. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa i 5. Marsz z Kijkami wystartuje w sobotę o 21.00. Zachęcamy mieszkańców Konina do wspierania zawodników i dopingowania ich na trasie.