We wtorek 14 marca w Auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Mariusz Jaworski spotkał się z samorządowcami z Konina i powiatu. Było to spotkanie robocze dotyczące kontynuacji programu profilaktycznego „Razem dla Bezpieczeństwa”.

O tym jak ważny jest ten program i że niesie wymierne korzyści dla wszystkich mieszkańców Konina i powiatu nie trzeba nikogo przekonywać. Policjanci często pokazywali się w miejscowościach poza Koninem z nieco innej strony. Rozmawiali na ulicach z mieszkańcami, prowadzili akcje propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym – nierzadko z udziałem Burmistrzów i Wójtów. Skoro coś niesie ze sobą dużo dobrego, to trzeba to kontynuować.

Dokładnie takiego samego zdania byli obecni we wtorek samorządowcy oraz przedstawiciele firm i instytucji pozarządowych. Wszyscy znowu chętnie zobaczą mundurowych na swoich rynkach, którzy nie będą wyciągać konsekwencji z niewłaściwych zachowań kierowców czy pieszych, tylko będą z nimi rozmawiać i ostrzegać przed zagrożeniami. Takie działania mocno ocieplają wizerunek policji i bardzo korzystnie są obierane przez mieszkańców.

Zebrani już zdecydowali się na kontynuację programu. Teraz przyszedł czas na konkrety, a policjanci mają nowe pomysły, z których chętnie korzystać chcą samorządowcy. Tak więc z pewnością możemy spodziewać się kolejnych działań na ulicach Konina i naszego powiatu.

  • Wszyscy przedstawiciele władz samorządowych, instytucji pozarządowych oraz Policji na wspólnym zdjęciu.