Zabiegi na cellulit - jakie wybrać?

Zabiegi na cellulit cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Wynika to najprawdopodobniej z faktu, iż są niezwykle skuteczne oraz bezpieczne. Zanim jednak zdecydujemy się na jakieś konkretne zabiegi antycellulitowe, warto byłoby się czegoś o nich dowiedzieć.

Zabiegi na cellulit - poznaj najskuteczniejsze

Zabiegi na cellulit mają przede wszystkim gwarantować efekty, które chce się uzyskać. Warto zatem poznać najlepsze zabiegi na cellulit. Będą to przede wszystkim:

  • kriolipoliza - dzięki temu zabiegowi można nie tylko zredukować cellulit, ale również i zbędną tkankę tłuszczową; w trakcie kriolipolizy wykorzystuje się korzystny wpływ niskiej temperatury na naszą skórę,
  • mezoterapia - tego rodzaju zabiegi na cellulit polegają nie tylko na mechanicznej stymulacji skóry; jest ona również stymulowana przy pomocy substancji odżywczych, które są wstrzykiwane w głąb skóry,
  • zabieg na cellulit z wykorzystaniem głowicy zasysającej - polega na starannym wykonaniu masażu mechanicznego, który pozwala na rozbijanie lipidów; w trakcie zabiegu wykorzystuje się dobroczynne działanie podciśnienia,
  • zabieg z wykorzystaniem fali radiowej - pozwala on na rozbijanie grudek cellulitu, dzięki czemu można wyrównać fakturę skóry i mocno ją ujędrnić.

Zabieg w naszej placówce jest poprzedzony darmową konsultacją z kosmetologiem. Dzięki temu można dowiedzieć się, jaki zabieg na cellulit będzie najskuteczniejszy w konkretnym przypadku. Pozwala to także na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegów” - mówi Natalia Cholak kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Zabiegi na cellulit - dlaczego warto się im poddać?

Zabiegi na cellulit wydają się być całkiem skuteczne. Efekty, które można dzięki nim uzyskać są nieporównywalnie lepsze niż te, na które można liczyć wyłącznie dzięki stosowaniu kremów. Poza tym, skuteczne zabiegi na cellulit są również bezpieczne. Nie trzeba zatem obawiać się żadnych poważnych skutków ubocznych. Nie wolno jednak zatajać przed kosmetologiem żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Zabiegi na cellulit - jak się do nich przygotować i czy są bolesne?

Zabiegi na cellulit co do zasady nie są bolesne. W trakcie niektórych z nich może nam jednak dokuczać pewien dyskomfort. Wiele zależy jednak od indywidualnego przypadku. Każdy z nas posiada przecież inną wrażliwość. Jeżeli chodzi o przygotowanie do zabiegów, nie jest ono w większości przypadków konieczne. Zazwyczaj ważne jest jednak to, aby obszar poddawany zabiegowi nie był podrażniony.

Zabiegi na cellulit - jak należy po nich postępować i kiedy pojawią się efekty?

Zabiegi na cellulit nie wymagają tego, aby po ich wykonaniu postępować w jakiś szczególnie skomplikowany sposób. Zazwyczaj zaleca się unikanie peelingów oraz masaży skóry. Poza tym, po niektórych zabiegach niewskazana może być ekspozycja na światło słoneczne. Jeżeli chodzi o efekty, wiele zależy od stopnia zaawansowania problemu. Aby uzyskać te, na których nam zależy, konieczne są zabiegi antycellulitowe w serii. O tym, ile trzeba będzie ich wykonać decyduje kosmetolog.

Zabiegi na cellulit - gdzie można się im poddać?

Podsumowując, zabiegi na cellulit jak najbardziej mogą okazać się skuteczne. Powinny być jednak indywidualnie dobrane, w czym pomaga konsultacja z kosmetologiem przed wykonaniem zabiegu. Poza tym, dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się najczęściej całą serię zabiegów.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607