Akcja „Znicz 2023” rozpoczęła się na naszych drogach już 27 października i trwała do 2 listopada. Przez wszystkie te dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy odwiedzali groby swoich bliskich.

Jak co roku, dla konińskich policjantów okres Wszystkich Świętych był czasem wytężonej pracy przy zapewnieniu bezpieczeństwa osób i mienia oraz zapewnienia płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych prowadzących do cmentarzy.

We wspomnianym okresie na drogach miasta i powiatu konińskiego funkcjonariusze odnotowali 36 kolizji oraz  3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne. Okres trwania akcji uznać możemy za bezpieczny, ponieważ nikt w tym czasie nie zginął na drodze.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących oraz 2 osoby będące pod wpływem alkoholu. Ponadto, jedna z tych osób nie stosowała się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co odpowie teraz, z pozostałymi, przed sądem.

Nadal na naszych drogach pojawiają się nietrzeźwi, którzy siadają za kierownicę i stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. My takim sytuacjom mówimy stanowcze NIE!!!

Pomimo zakończonych działań nadal będziemy czuwać nad Państwa bezpieczeństwem, ponieważ jest to nasz największy priorytet.

Przypominamy, że jeszcze do niedzieli spodziewany jest wzmożony ruch zwłaszcza w rejonach cmentarzy i apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych, o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.