Sezon żeglarski w Koninie oficjalnie rozpoczęty
W minioną sobotę, 18 maja, rozpoczął się nowy sezon żeglarski na przystani Klubu Żeglarskiego KWB. Wydarzenie przyciągnęło wielu entuzjastów żeglarstwa oraz mieszkańców, którzy przyszli podziwiać widowiskowe regaty.
  1. Uroczyste otwarcie sezonu w obecności prezydenta miasta
  2. Regaty z udziałem ponad 30 jachtów
  3. Tradycyjne życzenia od prezydenta miasta
  4. Nadchodzące wydarzenia żeglarskie

W sobotę, 18 maja, na przystani Klubu Żeglarskiego KWB odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego. W ceremonii uczestniczył prezydent miasta Piotr Korytkowski, który przekazał żeglarzom życzenia samych wygranych oraz pomyślnych wiatrów.

Tradycyjnie, wydarzenie rozpoczęły regaty, które oficjalnie otworzył prezes KOZŻ Roman Latanowicz. Na Jeziorze Pątnowskim pojawiło się ponad 30 jachtów, zarówno dużych, jak i małych, które rywalizowały mimo zmiennych warunków pogodowych.

Po obowiązkowej odprawie sterników, jezioro wypełniło się białymi żaglami, tworząc niezapomniany widok. Żeglarze walczyli do samego końca, co dostarczyło widzom wielu emocji.

W najbliższym czasie czekają nas kolejne emocjonujące wydarzenia związane z regatami. Organizatorzy zapraszają nie tylko amatorów białego sportu, ale również mieszkańców miasta, by wspólnie cieszyć się atmosferą żeglarskich zawodów.


Według informacji z: UM Konin