W związku z zapowiadaną falą upałów dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymali dzisiaj polecenie odwiedzania osób starszych, mieszkających samotnie. Będą sprawdzać, czy nie potrzebują pomocy i czy będą w stanie poradzić sobie z zagrożeniem.

Wiele instytucji ostrzega o nadchodzących upałach. Nie można w tych dniach zapomnieć o osobach starszych, samotnie mieszkających. Dlatego też dzielnicowi będą pojawiać się u znanych sobie osób i sprawdzać, czy nie potrzebują pomocy. Jednak nie znają oni wszystkich takich mieszkańców Konina i powiatu.

Takie sprawdzanie powinni robić w zasadzie wszyscy, którzy mają starszych rodziców, czy krewnych mieszkających samotnie. Często nie są oni w stanie chociażby zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody, więc taka wizyta może być bardzo przydatna.

Z drugiej strony kiedy zauważymy osoby w potrzebie, a sami nie do końca jesteśmy w stanie pomóc, to wystarczy zadzwonić pod numer 112, a operator poinformuje dyżurnego jednostki, który dysponuje patrolami w każdym zakątku powiatu i osoba potrzebująca będzie mogła szybko uzyskać pomoc.

Marcin Jankowski