Zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia przedstawiono 39-latkowi, który zaatakował i ranił ostrym narzędziem 27-letniego mężczyznę z powiatu konińskiego. Sprawca nie działał sam. Jego 27-letni kompan usłyszał zarzut pobicia. Sąd zastosował wobec pierwszego podejrzanego trzymiesięczny areszt, natomiast wobec drugiego dozór policyjny. Za przestępstwo pobicia kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia. W przypadku, gdy dochodzi do pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, Sąd może skazać sprawcę na karę 8-miu lat pozbawienia wolności.

7 maja w sobotnie popołudnie policjanci z konińskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Dworcowej doszło do pobicia osoby z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi zatrzymali sprawców tego zdarzenia, a ranny mężczyzna został zabrany przez załogę pogotowia do szpitala.

39-latek i jego 27-letni kompan dobrze znani są konińskim funkcjonariuszom. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zabezpieczyli monitoring oraz nóż, którym posługiwał się jeden z zatrzymanych mężczyzn. Zebrane materiały  pozwoliły przedstawić podejrzanym prokuratorskie zarzuty. 27-latek odpowie za pobicie, a jego starszy kolega za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek Prokuratury i na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, Sąd zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, a wobec jego młodszego kolegi dozór policyjny.