Systemy ogrzewania promiennikowego, które pozostają w harmonii z naturą

Systemy ogrzewania promiennikowego to doskonały sposób na ogrzewanie domu przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy i dbaniu o środowisko. Systemy te wykorzystują sieć rur, przewodów elektrycznych lub w ogóle nie wykorzystują przewodów do promieniowania ciepła z jednego pomieszczenia do drugiego. Zmniejsz koszty ogrzewania, przechodząc na ogrzewanie promiennikowe. Jest to również doskonały sposób na stworzenie przytulnej atmosfery w domu.

Promienniki ciepła - zalety ogrzewania promiennikowego

Promienniki ciepła mogą być jednym z najbardziej efektywnych sposobów ogrzewania domu. Promienniki są w stanie obniżyć koszty ogrzewania, więc nie musisz się martwić o wysokie rachunki za media.

Kolejną zaletą ogrzewania promiennikowego jest to, że może ono stworzyć przytulną atmosferę w Twoim domu bez zużywania nadmiernej ilości energii. Jeśli szukasz niedrogiego sposobu, aby zadbać zarówno o swoje potrzeby grzewcze, jak i chłodnicze, systemy ogrzewania promiennikowego są świetnym rozwiązaniem. Możesz wybierać spośród różnych typów systemów, w tym takich, które w ogóle nie wykorzystują przewodów!

Działanie opiera się na emisji promieniowania podczerwonego z danego źródła. Emisja ta powoduje przenoszenie ciepła przez ciała stałe i płyny. Stwierdzono, że różne materiały emitują różne ilości energii promienistej. Na przykład przedmioty wykonane z miedzi lub aluminium będą miały lepszy poziom przewodności niż przedmioty wykonane z plastiku lub kamienia.

Elementy systemu ogrzewania promiennikowego

Istnieje wiele różnych typów ogrzewania promiennikowego. Niektóre systemy wykorzystują przewód elektryczny, który przenosi ciepło i jest ułożony pod podłogą lub sufitem. Inne systemy wykorzystują rury, które przenoszą ciepło w całym domu i wypromieniowują je w celu wytworzenia ciepła. Ogrzewanie promiennikowe może być doskonałym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania i stworzenie przytulnej atmosfery w domu. Rodzaj wybranego systemu zależy od tego, co jest najlepsze dla Twoich potrzeb, a także od Twojego budżetu.

Promienniki składają się z wielu elementów i współpracują z otoczeniem, aby skutecznie ogrzewać dom lub biuro. System grzewczy jest zainstalowany w szeregu rur, które są zakopane lub biegną wzdłuż podłogi i ścian. Rury są połączone z przewodem lub przewodami elektrycznymi, które przechodzą przez sieć rur. Alternatywnie, ciepło promieniujące można przenosić bez użycia przewodów, wykorzystując cienką warstwę wody, która krąży w rurach. Rury są następnie podłączone do tak zwanego rozdzielacza, który rozprowadza promieniujące ciepło po całym domu lub biurze poprzez konwekcję.

Promiennikowe ogrzewanie podłogowe jest bardziej popularne, ponieważ ogrzewa pomieszczenia szybko i równomiernie; tymczasem ścienne ogrzewanie promiennikowe nie jest tak wydajne, ponieważ ogrzewa tylko jedną stronę pomieszczenia naraz. Istnieją również opcje hybrydowe dla obu typów (ścienne/podłogowe).