Wakacje artystyczne w Koninie pełne tańca, wycieczek i nauki o psach

Wakacyjne warsztaty artystyczne w Koninie rozkręcają się na całego! Dzieci z miasta i okolic już odkrywają nowe pasje, uczą się współpracy i poznają tajniki komunikacji ze zwierzętami. Sprawdź, co jeszcze czeka młodych uczestników tego kreatywnego projektu!
- Konin tętni życiem dzięki wakacyjnym zajęciom w Konińskim Centrum Kultury
- Wycieczki i spotkania wzbogacają wakacyjne doświadczenia najmłodszych koninian
- Wakacyjne atrakcje dla dzieci w Koninie jeszcze trwają – zapisy nadal otwarte
Konin tętni życiem dzięki wakacyjnym zajęciom w Konińskim Centrum Kultury
Od 7 lipca w Konińskim Centrum Kultury przy ul. Przemysłowej 3D trwa intensywny program wakacyjnych warsztatów dla dzieci. Czterdzieścioro młodych mieszkańców miasta i okolic spędza czas na różnorodnych zajęciach – od tańca, przez muzykę i aktorstwo, aż po zajęcia psychoedukacyjne. To nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja do rozwijania talentów pod okiem doświadczonych instruktorów.
Dzieciaki codziennie korzystają z pełnego wsparcia – przynoszą własne drugie śniadania, a obiady dostarcza firma cateringowa. Wśród prowadzących zajęcia są m.in. Agnieszka Mikołajczyk, Klaudia Cembrowicz oraz Jacek Szczepankiewicz, którzy wprowadzają uczestników w świat sztuki poprzez ruch, muzykę i teatr.
Wycieczki i spotkania wzbogacają wakacyjne doświadczenia najmłodszych koninian
W pierwszych dniach warsztatów dzieci miały okazję odwiedzić Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w Gosławicach. Tam mierzyły się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia i kreatywności, budując i eksperymentując na interaktywnych eksponatach. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Okręgowym w Koninie – miejscu pełnym historii regionu oraz dzieł najwybitniejszych polskich artystów.
Jednym z wyjątkowych momentów było spotkanie z Marzeną Giantos, kierowniczką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Przyniosła ze sobą dwa urocze psy – Lucy i Rajkę – i pokazała dzieciom, jak właściwie nawiązywać kontakt ze zwierzętami, by nie wywoływać u nich stresu czy agresji. „Jak komunikować się ze zwierzęciem, by go nie stresować, jak unikać agresji pieska, a nawet jak go głaskać i prowadzać na smyczy” – to cenne wskazówki przekazane podczas tego spotkania.
Poza tym uczestnicy mieli okazję obejrzeć animowany film „Lilo i Stitch” w kinie Centrum Kultury. Seanse dla najmłodszych odbywają się tam w każdą środę o godz. 11:00 aż do 20 sierpnia, zapraszając także dzieci spoza warsztatów.
Wakacyjne atrakcje dla dzieci w Koninie jeszcze trwają – zapisy nadal otwarte
Przed uczestnikami kolejne dni pełne atrakcji. Już 10 lipca planowane jest zwiedzanie IAK Dom Zemełki oraz spotkanie ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 przy ul. 3 Maja na konińskiej Starówce. W programie znalazła się również nauka wypieku pizzy prowadzona przez pizzamenów z Da Grasso – prawdziwa gratka dla młodych smakoszy!
Na zakończenie tygodnia dzieci zaprezentują krótkie programy artystyczne przygotowywane podczas warsztatów od samego początku zajęć. Organizatorzy przypominają, że miejsca na warsztatach wciąż są dostępne i zachęcają do zapisów wszystkich chętnych.
To doskonała okazja, by spędzić lato twórczo i aktywnie w sercu Konina!
Na podst. KDK Konin
Ostatnie Artykuły

“Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Powiat koniński na podium spartakiady. Zadecydowała szeroka drużyna

Zielony projekt w Koninie nabiera kształtu. Legionów wskazano do pilotażu

Na Noskowskiego i Szymanowskiego zabraknie wody. Rano ruszą prace

WielkoPolka szuka liderek z Wielkopolski. Ruszył nabór do czwartej edycji nagrody

Policjant z Konina wśród wyróżnionych w Poznaniu - dostał promesę

Upał nie odpuszcza. RCB przypomina, jak nie przegrzać organizmu

W upały zwierzęta walczą o każdy łyk wody. Fundacja apeluje o reakcję

Powiat koniński pod alertem IMGW. Nadchodzą trzy dni skwaru

Letnie pociągi z Wielkopolski. Nad morze i na krótsze wypady taniej

Wodór i technologie w Malezji. W delegacji był prezydent Konina

Sześć festiwalowych dni w Koninie. Teatr trafi na place i skwery

Konin szuka sposobu na deszczówkę. W Bydgoszczy pokazano, od czego zacząć
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia bł. Jerzego Matulewicza w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Marii Magdaleny w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Filia biblioteczna Gosławice w Koninie - adres, dojazd i oferta
- Prokuratura Rejonowa w Koninie - kontakt, godziny przyjęć i obszar działania
- Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie - Filia "Jedenastka" i główna siedziba
- Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie - kontakt, godziny, zapis
