Kradzież telefonu w sklepie w Ślesinie. Sprawca zatrzymany przez policję

Policjanci z Komisariatu Policji w Ślesinie zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież telefonu w jednym ze sklepów spożywczych. Urządzenie warte blisko 5 tys. zł odzyskano po przejrzeniu nagrań i interwencji funkcjonariuszy.
- Przebieg zdarzenia w Ślesinie i ustalenia służb
- Zatrzymanie, zwrot mienia i dalsze kroki
Przebieg zdarzenia w Ślesinie i ustalenia służb
Do zdarzenia doszło 7 października w jednym ze sklepów spożywczych w Ślesinie. Poszkodowana kobieta, pakując zakupy, pozostawiła telefon na ladzie. Wykorzystując chwilę nieuwagi, osoba zabrała urządzenie.
Zgłoszenie wpłynęło do Komisariatu Policji w Ślesinie. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu i na ich podstawie ustalili tożsamość sprawcy.
Zatrzymanie, zwrot mienia i dalsze kroki
Policjanci udali się do miejsca zamieszkania wskazanej osoby i przeprowadzili zatrzymanie. Skradzione mienie zostało odzyskane w całości. Podejrzany przyznał się do popełnienia czynu.
Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Ślesinie. Policja apeluje o zachowanie czujności i niepozostawianie wartościowych przedmiotów bez nadzoru.
na podstawie: KMP Konin.
Autor: krystian