Konińscy kryminalni zatrzymali sprawcę serii uszkodzeń lusterek i kradzieży

1 min czytania
Konińscy kryminalni zatrzymali sprawcę serii uszkodzeń lusterek i kradzieży

Mężczyzna uderzał i kopał w lusterka zaparkowanych samochodów na ulicach Zakole i 11 Listopada. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie błyskawicznie wytypowali i zatrzymali podejrzanego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie interweniowali po zgłoszeniach o mężczyźnie uszkadzającym lusterka zaparkowanych aut. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili uszkodzenia kilku pojazdów.

Śledczy ustalili, że sprawca doprowadził do uszkodzenia co najmniej pięciu samochodów, kopiąc i uderzając w ich lusterka. Po przeprowadzeniu szeregu ustaleń wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te czyny.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty uszkodzenia pięciu pojazdów. Policjanci prowadzą dalsze czynności w celu wyjaśnienia, czy doszło do kolejnych zniszczeń, za które mężczyzna również odpowie.

Dodatkowo śledczy ustalili, że tego samego dnia podejrzany dokonał kradzieży artykułów chemicznych o wartości ponad tysiąca złotych w jednym ze sklepów w Koninie. W związku z tym zdarzeniem również przedstawiono mu zarzuty.

Niszczenie mienia oraz kradzież są przestępstwami zagrożonymi karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Konińscy dochodzeniowcy nadal pracują nad ustaleniem wszystkich czynów popełnionych przez podejrzanego.

na podstawie: Policja Konin.

Autor: krystian