Inauguracja Roku Kulturalnego w Koninie nagradza twórców i zapowiada jesienny kongres

Podczas gali w Konińskim Centrum Kultury prezydent wręczył nagrody i stypendium, a scena należała do młodej flecistki i Jana Peszka — drugi dzień z koncertem LemON Trio.
- Poznaj laureatów Inauguracji w Koninie
- Wejdź na scenę i poczuj klimat Konińskiego Centrum Kultury
- Zobacz nagrody jak doceniają twórców i co oznacza to dla miasta
Poznaj laureatów Inauguracji w Koninie
W Salonie Konińskiego Centrum Kultury w pierwszym dniu inauguracji prezydent Piotr Korytkowski uhonorował osoby i instytucje, które – jak wskazał podczas gali – tworzą oblicze konińskiego życia kulturalnego. Nagrody prezydenta otrzymali: Anna Dragan (dziennikarka i pisarka), Giotto Dimitrow (rzeźbiarz), Emilia Guźnik (specjalistka od pozyskiwania funduszy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie), Krystyna Mikołajczak (Centrum Kultury i Sztuki), Katarzyna Schellner (wicedyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie), Jakub Unolt (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie) oraz Ryszard Wojdak (specjalista od dźwięku w Konińskim Centrum Kultury). Stypendium artystyczne trafiło do młodej flecistki Marty Rosińskiej, wychowanki miejscowej szkoły muzycznej.
“W naszym mieście kultura ma twarz”
Piotr Korytkowski, prezydent Konina
Wejdź na scenę i poczuj klimat Konińskiego Centrum Kultury
Impreza miała część oficjalną i artystyczną. Otwarcie uświetnił występ Marty Rosińskiej, a publiczność obejrzała monodram Jana Peszka — aktora, który od blisko pół wieku prezentuje swój spektakl „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”. Zastępca prezydenta Witold Nowak podkreślił rolę animatorów i twórców w podnoszeniu wrażliwości miasta.
“Dzięki twórcom, animatorom kultury, Konin jest piękniejszy, a my stajemy się wrażliwsi”
Witold Nowak, zastępca prezydenta
Organizatorzy zapraszają na drugi dzień inauguracji — 19 września wieczorem zaplanowano koncert LemON Trio, a jesienią w Koninie odbędzie się Koniński Kongres Kultury, przestrzeń do wymiany pomysłów i doświadczeń między placówkami samorządowymi i podmiotami prywatnymi.
Zobacz nagrody jak doceniają twórców i co oznacza to dla miasta
Gala pokazała, że w Koninie nagradza się różnorodne role w kulturze: od twórców estradowych i plastycznych, przez pracowników muzeów i bibliotek, po specjalistów technicznych. Wręczenia odbywały się na scenie Konińskiego Centrum Kultury, widać było momenty gratulacji i rekwizyty użyte w monodramie — drabinę, piłę, deskę i wiadra. Takie wydarzenia mają wyróżnić dorobek lokalnych osób i zachęcić mieszkańców do udziału w nadchodzących wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez miasto i jego instytucje.
na podstawie: Urząd Miejski w Koninie.
Ostatnie Artykuły

Fala upałów nad Ślesinem. Zagrożenie rośnie z każdą godziną

Fala upałów nie odpuszcza – gmina przypomina zasady bezpiecznego dnia

Górnicza droga i rodzinne korzenie w szczerej autobiografii Stanisława Jareckiego

Upał to także test dla zwierząt. Gmina Kleczew przypomina o prostych zasadach

Książki wyszły na trawę - Łężyn czytał pod chmurką z dziećmi

Wakacyjna lista z Konina - te książki rozchodzą się jak lody w upał

Śmiałe wizje dla terenu za stadionem w Kleczewie i koparki SchRs 315

Prąd płynął poza licznikiem - 53-latek z powiatu konińskiego w kłopotach

Książka na wakacje trafiła do małych pacjentów w Koninie

Policja w Kleczewie alarmuje. Luźne psy mogą skończyć się karą

Bieg Milowego Słupa zatrzyma Starówkę. Kierowcy muszą liczyć się z blokadami

Dwa ślubowania i 14 awansów w Koninie. W PSP zapadły ważne decyzje

Młodzi pokazali Europę po swojemu. Finał zaskoczył pomysłami

Jeden dzień w fotelu prezydenta i szybka lekcja samorządu
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Andrzeja Apostoła w Koninie - msze, kancelaria, historia
- Urząd Stanu Cywilnego w Koninie - adres, godziny, odpisy aktów
- Prokuratura Rejonowa w Koninie - kontakt, godziny przyjęć i obszar działania
- Urząd Statystyczny w Poznaniu Oddział w Koninie - kontakt, godziny, rejestracja REGON
- Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie - kontakt, godziny i sprawy mieszkańców
- WITD Poznań Oddział w Koninie - kontakt, adres, korespondencja
