Pięć osób zatrzymanych w Koninie - policja zabezpieczyła marihuanę i inne narkotyki

W ciągu kilku dni października konińska policja odnotowała serię zatrzymań związanych z posiadaniem substancji zabronionych. Akcje funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia zarówno niewielkich porcji narkotyków, jak i większych ilości marihuany.
- Działania konińskich policjantów
- Skutki prawne i zapowiedziane działania
Działania konińskich policjantów
W okresie od 4 do 7 października konińscy funkcjonariusze przeprowadzili interwencje, które zakończyły się zatrzymaniem pięciu osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. W dwóch przypadkach przy mężczyznach znaleziono marihuanę - u jednego z nich było to ponad 33 gramów, u drugiego ponad 17 gramów. Pozostali zatrzymani mieli przy sobie niewielkie ilości substancji zabronionych.
Funkcjonariusze podkreślają, że każda ujawniona ilość traktowana jest poważnie i stanowi podstawę do dalszych czynności. Policja prowadzi te działania w ramach codziennej służby, reagując na sygnały naruszeń prawa oraz na bieżąco eliminując narkotyki z obiegu w mieście i powiecie.
Skutki prawne i zapowiedziane działania
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych może być ścigane z możliwością kary do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku stwierdzenia znacznych ilości - do 10 lat. Policja zaznacza, że każdy przypadek jest oceniany indywidualnie, a zebrany materiał dowodowy trafi do prokuratury.
W komunikacie służb zawarto informację, że działania będą kontynuowane w celu ograniczenia przestępczości narkotykowej i zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Konina i powiatu konińskiego.
na podstawie: KMP Konin.
![]()
Ostatnie Artykuły

Wystawa w oknie biblioteki zabiera mieszkańców w podróż bez walizki

W bibliotece dzieci ruszyły z Misją Czyste Niebo

Cztery listy gończe i niemal sześć lat kary. 35-latek zatrzymany

Seans pod chmurką w Łężynie. Finał cyklu odbędzie się nad Wartą

Maczeta i przedmiot przypominający rewolwer. 45-latek z zarzutami w Koninie

63 osoby przy stołach w Koninie. Rummikub był areną walki o punkty

Burze nad powiatem konińskim. IMGW ostrzega przed gradem i silnym wiatrem

Konin oswaja przyszłość. Dzieci sprawdziły, co znaczy „Życie po węglu”

Apteki w Koninie - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

Apteki Brzeźno, gmina Krzymów, powiat koniński - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Budzisław Kościelny, gmina Kleczew, powiat koniński - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Golina, powiat koniński - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Grodziec, powiat koniński - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Kawnice, gmina Golina, powiat koniński - adresy, telefony, godziny otwarcia
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Statystyczny w Poznaniu Oddział w Koninie - kontakt, godziny, rejestracja REGON
- Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie - kontakt, godziny i sprawy mieszkańców
- Parafia św. Bartłomieja w Koninie - kontakt, kancelaria, sakramenty i cmentarz
- Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie - szkolenia, doradztwo i biblioteka pedagogiczna
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Koninie - kontakt, godziny, wnioski
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu Oddział w Koninie - adres, kontakt i zakres działań
