Młodzi Koryfeusze w Kleczewie: monodramy, emocje i dwa triumfy aktorów z Konina

Na scenie kina nie brakowało napięcia i skupienia — w Kleczewie spotkali się młodzi wykonawcy, którzy potrafią utrzymać uwagę publiczności przez kilkanaście minut sam na sam ze swoją rolą. Organizatorem spotkania był Wielkopolski Konkurs na Monodram „Młodzi Koryfeusze”, a wśród uczestników znalazły się młode talenty z całego województwa, w tym uczniowie Konińskiego Centrum Kultury.
- Wielkopolski Konkurs na Monodram „Młodzi Koryfeusze” przypomniał, jak trudna i fascynująca jest sztuka monodramu
- Dwa wyróżnienia dla młodych aktorów z Konińskiego Centrum Kultury pokazują, że warto pracować z rzemiosłem
Wielkopolski Konkurs na Monodram „Młodzi Koryfeusze” przypomniał, jak trudna i fascynująca jest sztuka monodramu
W kino Zachęta w Kleczewie 30 uczestników stanęło przed jury, żeby samotnie stworzyć na scenie przekonujące postacie i opowieści. Konkurs odbył się 7 listopada i zgromadził wykonawców w różnych grupach wiekowych — od młodszych uczniów po nastolatków, dla których każda minuta na deskach była próbą warsztatu i odwagi. Widzowie oglądali historie od codziennych szkolnych zawirowań po dramatyczne sytuacje rodzinne, a forma monodramu pozwalała skupić się na niuansach gry i intymności opowieści.
Dwa wyróżnienia dla młodych aktorów z Konińskiego Centrum Kultury pokazują, że warto pracować z rzemiosłem
Wśród laureatów znalazło się dwoje podopiecznych Jarosława Sparażyńskiego z Konińskiego Centrum Kultury. W kategorii uczniów klas IV–VI nagrodę zdobył Michał Rabiega, który na scenie opowiedział o chłopcu mającym poprawkę z matematyki i skomplikowanych relacjach z nauczycielką, mamą i dziadkiem. W grupie uczniów klas VII–VIII wyróżniono Mateusza Kasprzaka za monodram „Wojna”, w którym łączy się obraz zewnętrznego konfliktu z osobistym dramatem rodzinnym. Obu młodych aktorów przygotował do konkursu instruktor Jarosław Sparażyński z Konińskiego Centrum Kultury — to jego warsztat i praca z uczniami przyniosły efekty na scenie.
Kontakt do Konińskiego Centrum Kultury podano jako informację dla zainteresowanych: tel. +48 63 211 31 31, [email protected]. tel. +48 63 211 31 31, e‑mail [email protected]. 😊
Konkurs pokazał, że monodram wciąż jest wymagającą, ale porywającą formą, a lokalne pracownie teatralne potrafią odnaleźć i oszlifować młode głosy sceny. Czy w przyszłym roku zobaczymy kolejnych reprezentantów Konina na tym festiwalu — czas pokaże.
na podstawie: Końskie Centrum Kultury.
![]()
Ostatnie Artykuły

Młode głosy z Konina wystąpiły na Starówce podczas jarmarku

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Powiat koniński zagrożony silnym deszczem i burzami

Parkowali na trawnikach i chodnikach. Straż Miejska interweniowała w Koninie

Skaner i dyktafon otwierają nowy rozdział archiwum Ryszarda Fórmanka

Parkowanie na trawniku i ranny gołąb. Straż Miejska interweniowała w Koninie

Strażacy z Konina ratowali życie poza służbą. Dwie interwencje

W Koninie słowa mają drugie dno - spotkanie o kminie ochweśnickiej

Czy w morzu żyją lwy? W Koninie dzieci ruszyły pod wodę

Regaty, warsztaty i szanty nad Jeziorem Pątnowskim. Weekend pod żaglami

Poranny alarm na drogach Konina. Sześć kontroli wskazało na przestępstwo

Policjanci skontrolowali 62 jednostki na wodach pod Ślesinem

Paszporty, mapa świata i wyprawa nad Wartę. Tak wyglądały „Wakacje z książką”

Rolnicy ocenią półrocze i przyszłość. GUS prowadzi badanie koniunktury
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie - szkolenia, doradztwo i biblioteka pedagogiczna
- Muzeum Okręgowe w Koninie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie - kontakt, JRG, numery alarmowe
- Publiczna Biblioteka Pedagogiczna CDN w Koninie - kontakt, filie, godziny, katalog
- Parafia św. Wojciecha w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie - kontakt, godziny, świadczenia
