W miejskiej bibliotece łamańce językowe rozgrzały usta i humory

Filia „Medyczna” w Koninie zamieniła się w kilka dni w arenę dla językowych wygibasów — mieszkańcy mogli sprawdzić, jak daleko sięga zręczność artykulacyjna i przy tym pośmiać się z sąsiadów. To inicjatywa z cyklu Laboratorium Dojrzałości, która przyciągnęła zarówno stałych bywalców, jak i przypadkowych gości.
- Jak przebiegały Językowe wygibasy w Filii “Medyczna” i kto w nich brał udział
- Laboratorium Dojrzałości 4 pokazało, że biblioteka może być miejscem eksperymentów z językiem
Jak przebiegały Językowe wygibasy w Filii “Medyczna” i kto w nich brał udział
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych (przypadającego w drugą niedzielę listopada) filia ustawiła specjalną tablicę z zestawem polskich łamańców — od krótkich haseł po dłuższe rymowanki. Czytelnicy wybierali sobie teksty i mierzyli się z nimi na miejscu, testując szybkość i precyzję artykulacji. Czasem wychodziło zaskakująco poprawnie, częściej — zabawnie, co wywoływało gromkie śmiechy wśród obecnych. 🙂
Organizatorki zadbały o swobodną atmosferę: to nie konkurs, a okazja do ćwiczenia języka ojczystego i integracji społeczności lokalnej. Dla wielu uczestników to była prosta, ale satysfakcjonująca rozrywka — i sposób, by odwiedzić bibliotekę w nowy, mniej formalny sposób.
Laboratorium Dojrzałości 4 pokazało, że biblioteka może być miejscem eksperymentów z językiem
Akcja była częścią projektu Laboratorium Dojrzałości 4, który ma na celu wprowadzać różne formy aktywności kulturalnej i edukacyjnej w przestrzeń biblioteczną. Filia „Medyczna” wykorzystała okazję, by zaprosić mieszkańców Konina do zabawy słowem — bez napięcia, za to z dużą dawką humoru. W ten sposób biblioteka przypomniała, że praca z tekstem i mową nie musi być wyłącznie poważna, a bywa świetnym pretekstem do spotkania. 🎭
Dla tych, którzy przegapili tegoroczną edycję, filia pozostaje miejscem, gdzie warto śledzić podobne inicjatywy — bo to tu lokalna scena kulturalna poznaje nowe, niewymuszone formy bliskiego sąsiedztwa i wspólnej zabawy.
na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie.
Ostatnie Artykuły

Prąd płynął poza licznikiem - 53-latek z powiatu konińskiego w kłopotach

Książka na wakacje trafiła do małych pacjentów w Koninie

Policja w Kleczewie alarmuje. Luźne psy mogą skończyć się karą

Bieg Milowego Słupa zatrzyma Starówkę. Kierowcy muszą liczyć się z blokadami

Dwa ślubowania i 14 awansów w Koninie. W PSP zapadły ważne decyzje

Młodzi z Aglomeracji Konińskiej pokazali, że potrafią prowadzić zmianę

Młodzi pokazali Europę po swojemu. Finał zaskoczył pomysłami

Jeden dzień w fotelu prezydenta i szybka lekcja samorządu

Ślesin zbiera uwagi do planu nowych przestrzeni publicznych

Mikroretencja rusza w gminie Kleczew. Wnioski przyjmą od 22 czerwca

Energetyczny klaster w Koninie przyspiesza. Padły plany dla nowych partnerów

Młodzi przejęli Forum w Koninie i pokazali, jak działa sprawczość

W Koninie rusza finał o Złotego Konia i znamy już nominowane firmy

W Koninie świętowali 62 lata razem. Osiem par dostało medale za pół wieku małżeństwa
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - adresy, kontakt i oferta
- PKS Konin - kontakt, bilety miesięczne, rozkład jazdy i usługi dodatkowe
- Muzeum Okręgowe w Koninie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Powiatowy Urząd Pracy w Koninie - kontakt, godziny, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Delegatura WUOZ w Koninie - kontakt, stanowiska, sprawy zabytkowe
- Nadleśnictwo Konin - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasięg terytorialny
