Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Miasto Limanowa znajduje się w województwie małopolskim i słynie z zespołu sanktuaryjnego oraz Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej. Wśród turystów utarło się jednak powiedzenie, że jest to swoiste „zagłębie zdrowia”.

Każdego roku przyciąga sporo turystów, którzy chcą wypocząć w bogactwie krajobrazowym. Portal limanowskie.pl jest serwisem przeznaczonym zarówno dla mieszkańców Limanowa, jak i dla osób przyjezdnych, szukających informacji o aktualnych wydarzeniach związanych z tym miastem.

Jeśli planujemy odwiedzić miasto Limanowa to możemy być pewni tego, że zostaniemy należycie ugoszczeni. W całym mieście znajduje się ponad 300 miejsc w których można przenocować. W trakcie zwiedzania koniecznie warto zobaczyć piękny, ubogacony kwiatami rynek – szczególnie w trakcie wiosny i lata. W trakcie lata działają niedaleko rynku małe kawiarenki, które pozwalają na relaks w promieniach słońca. Jeśli zaczynamy nasze zwiedzanie miasta to warto wstąpić właśnie na rynku do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, gdzie uzyskamy kompleksową informację na temat miasta i jego okolic.

Nie ma tutaj żadnego problemu z zaparkowaniem samochodu, a w razie potrzeby niedaleko znajduje się również postój taksówek. Wysokie świerki alpejskie to cecha wyróżniająca ten rynek na tle innych miejsc w Polsce. To również tutaj odbywają się różnego rodzaju koncerty i festyny związane z historią miasta. Jeśli więc jesteśmy w pobliżu warto koniecznie sprawdzić ofertę kulturalną tego miejsca.

Jeśli ktoś preferuje piesze wycieczki to powinien udać się na szczyt Miejskiej Góry. Tam właśnie znajduje się widoczny z daleka Monumentalny Krzyż. Został on wzniesiony, aby upamiętnić 2000-lecie chrześcijaństwa. Warto jeszcze dodać, że krzyż w nocy jest oświetlony, tworząc bardzo unikatowe doświadczenie, a jego wysokość wynosi 37 metrów. Będąc na Miejskiej Górze warto rozejrzeć się dookoła, aby dostrzec malowniczy pejzaż oraz panoramę miasta poniżej. Przy odrobinie szczęścia będzie można nawet dostrzec migoczące w oddali Tatry.

Dlaczego warto odwiedzić miasto Limanowa