Z nowym rokiem pojawiają się informacje o oszustwach, do których doszło podczas zakupu węgla. Internetowe firmy zamieszczają oferty sprzedaży opału, a podczas zakupu nie wywiązują się z zamówień. Oszukana osoba pozostaje więc bez pieniędzy i węgla. Policjanci przypominają, by korzystać wyłącznie z zaufanych źródeł, a także sprawdzać komu przelewamy pieniądze.

W nowym roku konińscy policjanci ostrzegają przed oszustwami związanymi z zakupem opału. W internecie pojawiają się oferty sprzedaży węgla, które kuszą niską ceną. Na pierwszy rzut oka ogłoszenia wyglądają wiarygodnie. Kupujący składa zamówienie i potwierdza je przelewem pełnej kwoty lub jej zaliczki na wskazane konto. Niepokój zaczyna się pojawiać, kiedy zakupiony węgiel nie zostaje dostarczony. Po sprawdzeniu firmy okazuje się, że nie istnieje, a kupujący zdaje sobie sprawę, że został oszukany.

Mimo, że sezon grzewczy dawno się zaczął, to nadal nie brakuje osób, które poszukują opału. Policjanci przypominają, by dokładnie i odpowiednio wcześnie sprawdzać firmy sprzedające węgiel w internecie. Uważać należy na promocyjne i niskie ceny, które znacznie odbiegają od tych rynkowych. W takim przypadku chęć zaoszczędzenia kilkuset złotych może zakończyć się stratą pieniędzy i brakiem opału.

Pamiętajmy, by kupować węgiel tylko z zaufanych źródeł.